Skocz do zawartości

Decydujmy Razem E-Platforma - używa cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Witaj na stronie Decydujmy Razem E-Platforma

Zachęcamy do rejestracji i korzystania z e-platformy będącej praktycznym przewodnikiem dla osób związanych z animacją, rozwojem lokalnym i partycypacją. E-platforma to miejsce, gdzie zarejestrowanym użytkownikom e-platformy udostępniamy wiedzę, informacje oraz materiały do samokształcenia. Jest również miejscem wymiany opinii, poglądów i dyskusji praktyków społecznych działających na rzecz procesu partycypacji.
Guest Message by DevFuse
 

PUSZCZA BIAŁOWIESKA

subregiony wydarzenie społeczne program lokalny

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Projekt_CAL

  Wyga

 • 0 - Goście
 • PipPipPip
 • 498 postów
 • Moje motto życiowe:Odkryj siłę społeczności

Napisano 11 luty 2013 - 12:30

Subregion obejmuje gminy wiejskie tj.: Czyże, Milejczyce, Narewka oraz miasta Hajnówka, Siemiatycze wraz ze Starostwem Powiatowym w Siemiatyczach.
W subregionie realizowane będą polityki publiczne z zakresu równoważnego rozwoju, integracji społecznej oraz przedsiębiorczości. Zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i wymiany opinii.

#2 Projekt_CAL

  Wyga

 • Autor tematu
 • 0 - Goście
 • PipPipPip
 • 498 postów
 • Moje motto życiowe:Odkryj siłę społeczności

Napisano 19 kwiecień 2013 - 09:16

Aby ułatwić poruszanie się po forum poniżej przedstawiam Wam w jednym miejscu wszystkie uchwalone dokumenty strategiczne w subregionie Puszcza Białowieska.

1. Urząd Gminy Czyże uchwalił "Programem Rozwoju Turystyki w oparciu o zagospodarowanie rzeki Łoknica pod zbiornik wodny małej retencji w Gminie Czyże na lata 2011-2016”
2. Urząd Miasta Hajnówka uchwalił "Program rozwoju przedsiębiorczości Miasta Hajnówka"
3. Urząd Gminy Milejczyce uchwalił "Program rozwoju i aktywizacji Gminy Milejczyce"
4. Urząd Gminy Narewka uchwalił "Program Aktywności Lokalnej"
5. Urząd Miasta Siemiatycze uchwalił "Program przeciwdziałania narkomanii"
6. Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach uchwaliło "Program promocji przedsiębiorczości"

#3 Projekt_CAL

  Wyga

 • Autor tematu
 • 0 - Goście
 • PipPipPip
 • 498 postów
 • Moje motto życiowe:Odkryj siłę społeczności

Napisano 24 maj 2013 - 07:48

W dniu 14.05.2013 r. w Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach odbyło się pierwsze spotkanie warsztatowe w ramach II etapu realizacji projektu „Decydujmy Razem”. W spotkaniu aktywnie uczestniczyli przedstawiciele samorządów gminnych z terenu naszego powiatu, samorządowych jednostek organizacyjnych, organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu siemiatyckiego, pracownicy Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach, z Wicestarostą Zenonem Sielewonowskim na czele, oraz przedstawicielka Stowarzyszenia CAL z Warszawy – Pani Weronika Chodacz.

Uczestnicy aktywnie pracowali nad przygotowaniem projektu społecznego, który byłby osadzony w dziedzinie turystyki. Postanowiono zorganizować grę terenową na terenie powiatu siemiatyckiego.

Zachęcamy do włączenia się w prace nad projektem wszystkich zainteresowanych tematem mieszkańców powiatu. Terminy kolejnych spotkań będą podawane na stronie www powiatu siemiatyckiego (http://www.siemiatycze.pl).

#4 Projekt_CAL

  Wyga

 • Autor tematu
 • 0 - Goście
 • PipPipPip
 • 498 postów
 • Moje motto życiowe:Odkryj siłę społeczności

Napisano 24 maj 2013 - 12:15

Miasto Hajnówka w ramach w/w projektu rozpoczęło w grudniu 2011 r. prace nad opracowaniem "Program rozwoju przedsiębiorczości w Hajnówce". Program ten jest opracowywany metodą warsztatową. W spotkaniach roboczych, na których opracowywano strategię, uczestniczyli przedsiębiorcy oraz przedstawiciele hajnowskich instytucji związanych z rozwojem przedsiębiorczości.

We wrześniu 2013 r. planowane jest uruchomienie konkursu promującego przedsiębiorczość wśród młodzieży.

#5 Projekt_CAL

  Wyga

 • Autor tematu
 • 0 - Goście
 • PipPipPip
 • 498 postów
 • Moje motto życiowe:Odkryj siłę społeczności

Napisano 29 maj 2013 - 02:42

W Siemiatyczach młodzież będzie dawała innym przykład :)
------
24 kwietnia 2013 r. w ramach projektu „Decydujmy Razem”, który Miasto Siemiatycze realizuje od 2011 r., odbyło się spotkanie grupy przedstawicieli różnych dziedzin i instytucji w sali SOK przy ul. Leg. Piłsudskiego 1.Tegorocznym projektem społecznym realizowanym przez grupę biorącą udział w warsztatach jest stworzenie Młodzieżowej Rady Miasta Siemiatycze. W związku z powyższym liczni uczestnicy zostali wprowadzeni przez animatora regionalnego partycypacji społecznej – Joannę Balejko w podstawowe zagadnienia z tym związane. W spotkaniu wzięła także udział zaproszona animatorka subregionalna regionu Puszcza Białowieska – Anna Borek, która przedstawiła uczestnikom liczne informacje dotyczące dobrych praktyk działalności młodzieży na przykładzie innych gmin w Polsce oraz ukazywała ważność realizacji tegoż projektu.Warto nadmienić, że w poprzednich latach realizacji projektu Decydujmy Razem przy udziale 40 osób stworzono Miejski Program Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Siemiatycze na rok 2012.

#6 Projekt_CAL

  Wyga

 • Autor tematu
 • 0 - Goście
 • PipPipPip
 • 498 postów
 • Moje motto życiowe:Odkryj siłę społeczności

Napisano 19 sierpień 2013 - 12:07

Wyświetl postUżytkownik Administracja E-platforma dnia 29 maj 2013 - 02:42 napisał

W Siemiatyczach młodzież będzie dawała innym przykład :) ------ 24 kwietnia 2013 r. w ramach projektu „Decydujmy Razem”, który Miasto Siemiatycze realizuje od 2011 r., odbyło się spotkanie grupy przedstawicieli różnych dziedzin i instytucji w sali SOK przy ul. Leg. Piłsudskiego 1. Tegorocznym projektem społecznym realizowanym przez grupę biorącą udział w warsztatach jest stworzenie Młodzieżowej Rady Miasta Siemiatycze. W związku z powyższym liczni uczestnicy zostali wprowadzeni przez animatora regionalnego partycypacji społecznej – Joannę Balejko w podstawowe zagadnienia z tym związane. W spotkaniu wzięła także udział zaproszona animatorka subregionalna regionu Puszcza Białowieska – Anna Borek, która przedstawiła uczestnikom liczne informacje dotyczące dobrych praktyk działalności młodzieży na przykładzie innych gmin w Polsce oraz ukazywała ważność realizacji tegoż projektu. Warto nadmienić, że w poprzednich latach realizacji projektu Decydujmy Razem przy udziale 40 osób stworzono Miejski Program Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Siemiatycze na rok 2012.

27 czerwca 2013 r. w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe w ramach projektu ,,Decydujmy Razem”. Celem spotkania było wypracowanie projektu Statutu Młodzieżowej Rady Miasta Siemiatycze. Uczestnicy bardzo chętnie i aktywnie prezentowali swoje pomysły dotyczące działalności Rady, korzystali przy tym z materiałów pomocniczych tj. statuty z gmin Wisznice i Żarów.

Warto podkreślić świetną atmosferę spotkania, energię tkwiącą w uczestnikach i zaangażowanie nie tylko młodzieży, ale także przedstawicieli instytucji i władz samorządowych.

Jak mówi burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz jednym z powodów powołania takiego przedstawicielstwa młodzieży jest dbałość o wizerunek miasta, ale przede wszystkim chęć poznania potrzeb i wsłuchanie się w głos młodzieży.

Już we wrześniu odbędzie się się kampania wyborcza kandydatów na radnych.


Krótka fotorelacja z warsztatów dostępna jest w Galerii Forum.


Kolejny warsztat dotyczący Ordynacji Wyborczej odbędzie się we wrześniu 2013 r. Już dziś wszystkich gorąco zapraszamy.

#7 Projekt_CAL

  Wyga

 • Autor tematu
 • 0 - Goście
 • PipPipPip
 • 498 postów
 • Moje motto życiowe:Odkryj siłę społeczności

Napisano 19 sierpień 2013 - 12:48

W powiecie Siemiatyckim 14.05.2013 r. odbyło się pierwsze spotkanie warsztatowe w ramach II etapu projektu „Decydujmy razem”. W trakcie warsztatów wspólnie pracowało ze sobą 28 osób, w tym przedstawiciele samorządów gminnych z terenu naszego powiatu, samorządowych jednostek organizacyjnych, organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu siemiatyckiego, pracownicy Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach, z Wicestarostą Zenonem Sielewonowskim na czele, oraz przedstawicielka lidera projektu - Stowarzyszenia CAL z Warszawy – Pani Weronika Chodacz. Celem pierwszego z cyklu spotkań było rozpoczęcie opracowywania projektu społecznego.

Dzięki przygotowanej prezentacji uczestnicy warsztatu zapoznali się zasadami tworzenia gry miejskiej/terenowej. Dyskusja dotyczyła zdiagnozowanych zasobów turystycznych powiatu, które można by było wykorzystać w trakcie gry
Do kolejnego spotkania uczestnicy będą zastanawiać się nad potencjalną ścieżką gry.


Krótka fotorelacja z warsztatów dostępna jest w Galerii Forum.

#8 Projekt_CAL

  Wyga

 • Autor tematu
 • 0 - Goście
 • PipPipPip
 • 498 postów
 • Moje motto życiowe:Odkryj siłę społeczności

Napisano 19 sierpień 2013 - 01:52

"9 cudów powiatu siemiatyckiego"
25.06.2013 r. w Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach odbyło się spotkanie grupy roboczej, które dotyczyło wypracowania podstawowych założeń gry terenowej, która będzie organizowana dla mieszkańców powiatu oraz turystów.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu z terenu powiatu siemiatyckiego, samorządowych jednostek organizacyjnych, członkowie organizacji pozarządowych, radni, pracownicy Starostwa powiatowego oraz Animatorka Subregionalna.

Uczestnikom warsztatów przypomniano pięć kroków utworzenia gry terenowej oraz zagadnienia wypracowane na poprzednim spotkaniu (m.in. listę zasobów powiatu siemiatyckiego). Następnie dyskutowano nad powiatowym projektem gry. Dzięki spotkaniu udało się ustalić:
- do kogo ma być adresowana gra
- ile czasu ma trwać
- kiedy ma zostać zrealizowana
- jaki ma być temat przewodni gry
- na jakich punktach (zasobach) ma się opierać oraz gdzie będą się znajdowały poszczególne punkty, w których będą umiejscowieni aktorzy.

Do kolejnego spotkania uczestnicy będą zastanawiać się nad zagadnieniami, jakie można wykorzystać podczas gry.


Krótka fotorelacja z warsztatów dostępna jest w Galerii Forum.

#9 Agnieszka Łeszczyńska

  Wyga

 • Zespół CAL
 • PipPipPip
 • 92 postów

Napisano 11 październik 2013 - 01:49

Już jutro kolejne wydarzenie w subregionie. Tym razem Lokalne Forum Partycypacji Publicznej organizuje wspólnie z Ośrodkiem Kultury gmina Milejczyce.

Wydarzenie odbędzie się 12 października 2013 r. o godzinie 13.00 w Świetlicy Wiejskiej w Milejczycach (przy targowicy).
W programie znalazła się relacja z dotychczasowych działań realizowanych w ramach projektu, a także praca nad kalendarzem imprez kulturalnych i tworzenie budżetu ośrodka kultury.
Zaproszenie do pobrania

Więcej informacji na stronie Urzędu Gminy Milejczyce

Czekamy na relacje z wydarzenia!

#10 Agnieszka Łeszczyńska

  Wyga

 • Zespół CAL
 • PipPipPip
 • 92 postów

Napisano 21 październik 2013 - 11:33

9 CUDÓW POWIATU SIEMIATYCKIEGO- GRA TERENOWA.

W czwartek 10.10.2013 r. w Siemiatyczach po raz pierwszy odbyła się gra terenowa. Tematem przewodnim gry było „9 CudÓw Powiatu Siemiatyckiego” - czyli 9 gmin i ich zasoby. Ta inicjatywa społeczna została zorganizowana przez Powiat Siemiatycki we wspÓłpracy z samorządami gminnymi, organizacjami pozarządowymi, szkołami ponadgimnazjalnymi jako projekt społeczny.

Uczestnicy mięli do wykonania zadania w 9 punktach zlokalizowanych na terenie miasta, ktÓre symbolizowały poszczegÓlne gminy. Ciekawi pytań i zadań? Poniżej kilka przykładÓw.
 • Drohiczyn. Jaka znana postać kojarzy się z Drohiczynem? Podaj 2 tytuły produkcji filmowej z udziałem tej postaci.
 • Mielnik. Ubrana na biało postać, twarz umalowana na biało: co może trzymać w sakiewce?
 • Siematycze. Liczba zakładÓw kaflarskich w Siemiatyczach?
 • Grodzisk. Rozpoznawanie ziÓł po wyglądzie.
 • Gmina Siemiatycze. Rozpoznawanie materiałÓw do wyplatania.
 • Dziadkowice. Rozpoznawanie potraw po smaku.
 • Milejczyce. Kto nadał Milejczycom prawa miejskie?

Fotorelacja

Po wręczeniu młodzieży upominkÓw, rozpoczęła się część teoretyczna wydarzenia, czyli II Powiatowe Forum Partycypacji Lokalnej. Było i o działaniach w ramach projektu i o zasadach tworzenia gier terenowych i questingu wraz z dobrymi przykładami.

Wszyscy byli zgodni, że udział w grze dostarczył im wiele emocji, jak rÓwnież przybliżył wiedzę o lokalnej historii, zabytkach, kulturze. Cel został osiągnięty!

więcej w artykule

#11 Babka

  Wyga

 • 0 - Goście
 • PipPipPip
 • 245 postów

Napisano 27 marzec 2014 - 03:54

Konsultacje społeczne w Gminie Narewka.
Starosta Hajnowski podał do publicznej wiadomości informację dotyczącą budowy budynku mieszkalnego wraz z niezbędną infrastrukturą w miejscowości Stare Masiewo w Gminie Narewka. Konsultacje społeczne są niezbędnym etapem postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o budowie. Mieszkańcy mogą składać swoje uwagi i wnioski do dnia 02.04.2014r. w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Hajnówce, ul. Aleksego Zina 1, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00- 15.00.
Złożone wnioski rozpatrywać będzie Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku .
Więcej informacji na: http://www.narewka.p....html?news=2661


#12 Babka

  Wyga

 • 0 - Goście
 • PipPipPip
 • 245 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 02:38

Młodzieżowa Rada w Siemiatyczach.
Dnia 12. marca 2014 roku Rada Miasta Siemiatycze powołała do życia Młodzieżową Radę Miasta. Statut oraz charakter działalności Młodzieżowej Rady Miasta zostały wypracowane na warsztatach, które odbywały się w ramach projektu „Decydujmy Razem” .
O tym, kto i w jaki sposób może kandydować do Rady, jakie są jej główne cele i założenia można przeczytać na: http://www.siemiatyc....pl/art/id/7491

#13 Babka

  Wyga

 • 0 - Goście
 • PipPipPip
 • 245 postów

Napisano 14 kwiecień 2014 - 11:11

Ankieta dotycząca społeczności lokalnej w gminie Milejczyce.

Gmina Milejczyce w ramach projektu „Decydujmy razem” wybrała do realizacji politykę integracji społecznej. W związku z tym Urząd Gminy Milejczyce zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie „Mocne strony i trudności w społeczności lokalnej”. Ankieta ma na celu zebranie informacji od mieszkańców, które będą wytyczną przy tworzeniu programu „Strategia Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych”.

Więcej informacji oraz formularz ankietowy dostępne są na: http://www.milejczyc...i_lokalnej.html

#14 Babka

  Wyga

 • 0 - Goście
 • PipPipPip
 • 245 postów

Napisano 13 maj 2014 - 11:05

Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych „Strategii zrównoważonego rozwoju powiatu hajnowskiego na lata 2015-2020”.

Wdniu 13. maja 2014roku o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Hajnówce, ul.11 listopada 24 odbędzie się I otwarte spotkanie konsultacyjne w sprawie dokumentu "Strategia zrównoważonego rozwoju powiatu hajnowskiego na lata 2015- 2020".
Starostwo Powiatowe w Hajnówce wraz z Dolnośląskim Centrum Rozwoju Lokalnego z Wrocławia zapraszają wszystkich mieszkańców do aktywnego uczestnictwa, co pozwoli na partycypacyjne określenie priorytetowych celów dla powiatu hajnowskiego.

Więcej informacji na: http://www.narewka.p....html?news=2725
Dodaj odpowiedź


Ten post wymaga zatwierdzenia przez moderatora zanim będzie dostępny i widoczny przez wszystkich użytkowników.

  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników

Kapita� Ludzki Decydujmy Razem Europejski Fundusz Spo�eczny